Tarpdiscipliniškumo kapinynuos(?)

2013-10-23

Projekto kuratorės: Danutė Gambickaitė, Gintarė Matulaitytė

Kai tarpdiscipliniškumas atrodo kaip duotybė, nauji jo apibrėžimai atrodo visai nereikalingi. Daugelis jauniausios kartos menininkų, apibūdindami savo kūrybą, jau senokai nebevartoja „tarpdiscipliniškumo“ sąvokos. Nesiekia jos permąstyti ar kitaip aktualizuoti. Visgi ši sąvoka šiuolaikinio meno kontekste pasigirsta, tik kiek keistoku pavidalu. Dažnai susiduriame su savotišku tarpdiscipliniškumo konceptu arba koncepto burbulu, kuris būdamas savarankišku dažnai atlieka saugaus formato vaidmenį.

Parodoje dalyvaujantys meninkai buvo kviečiami į parodą-pokalbį su sąvoka ir/ar kuratoriumi. Pokalbio tema – tarpdiscipliniškumo sąvokos vaidmuo šiuolaikinio meno ir jų kūrybos kontekste. Katalogą galima peržiūrėti čia.

Parodos, įvykusios spalio 17 – 31 dd., esmė – tarpdiscipliniškumo / tarpdisciplininio meno sąvokos ap(per)mąstyme. Ją ap(per)mąsto ir patys LTMKS nariai, ir sąjungai nepriklausantys menininkai: 2 EASY fashion, Danas Aleksa, Arnas Anskaitis, Jurga Barilaitė, Vitalij Červiakov, Mindaugas Gapševičius (MIGA), Linas Jusionis, Vsevolod Kovalevskij, Ignas Krunglevičius, Saulius Leonavičius, Dainius Liškevičius, Paulina Eglė Pukytė, Kęstutis Šapoka, Marija Šnipaitė. Jų kūriniai šiuo atveju atlieka ne tik reprezentacinį vaidmenį, bet ir netiesiogiai papildo idėją bei tarpdiscipliniškumo sąvokos aiškinimus.

Parodos dalinis rėmėjas: Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija.

Žymos:, , ,