Kultūros kompleksas SODAS 2123 dalyvauja tarptautinio kultūros centrų tinklo „Trans Europe Halles“ konferencijoje

2022-05-27

 2022 m. gegužės 26-29 d. Kultūros kompleksas SODAS 2123 dalyvauja Prahoje, „Studio Alta“ erdvėse rengiamoje tarptautinio kultūros centrų tinklo „Trans Europe Halles“ (TEH) konferencijoje „Cultivation“.

TEH metinė konferencija pavadinimu „Cultivation“ („Kultivacija“) vyksta vienos iš TEH tinklo partnerių – „Studio Alta“ erdvėse Prahoje, Čekijoje. Šioje tarptautinėje konferencijoje bus nagrinėjama rūpestingo augi(ni)mo, kultivavimo kultūros lauke tema. Renginio koncepcija atliepia šių dienų kultūros specialistų ir nepriklausomų kultūros centrų aktualijas, nes joje keliami klausimai apie dabartinį požiūrį į darbą, siekiama paskatinti apsvarstyti įprastais tapusius veiksmų planus ir giliau pažvelgti į mūsų kuriamų daiktų ir erdvių vertę.

Daugiau apie konferencijos koncepciją nuorodoje: https://bit.ly/3r9RLE8

 

Trans Europe Halles – tai vienas seniausių ir dinamiškiausių kultūros tinklų Europoje. Nuo 1983 m. jis aktyviai veikia tokiose srityse kaip apleistų pastatų pritaikymas menui, kultūrai, aktyvizmui. Tinklas įsikūręs Švedijoje ir jungia 135 narius 39 skirtingose Europos šalyse – nuo Ispanijos iki Gruzijos. Trys pagrindiniai tinklo ramsčiai: žmonės, menas ir pastatai.

Pagrindinės tinklo veiklos ir per jas apibrėžiamos funkcijos: 1) sujungti visus jame dalyvaujančius narius ir kultūros lauko profesionalus – du kartus per metus jie susitinka keistis žiniomis, pradėti pokalbius ir užmegzti ryšius su kitais kultūros pokyčių kūrėjais;

2) mokyti narius – visus metus tinklo nariams rengiami mokomieji seminarai ir praktiniai užsiėmimai; TEH domina verslo inovacijos ir jo narių centrų organizacinis vystymasis;

3) atstovauti – tinklas siekia stiprinti Europos kultūros ir kūrybos sektoriaus balsą ir vaidmenį siekdamas daryti įtaką politikos formavimo procesams. TEH atstovai užmezga strategines partnerystes su verslo, viešojo administravimo ir akademine bendruomene ir dalyvauja renginiuose, galinčiuose daryti įtaką viešajai politikai, bendradarbiaujama su tinklais, tokiais kaip „Onthemove“, „Res Artis“, Europos muzikos taryba, NEMO ir kt.

„Studio ALTA“, kurioje šiemet vyksta pirmasis narių susitikimas, buvo įkurta 2008 m. kaip šokio ir teatro erdvė. Ilgainiui ji išaugo į daugiafunkcinį kūrybinį centrą, kuriame susitinka menininkai, visuomenė ir įvairios bendruomenės. Jame veikia kavinė, bendruomenės sodas, kviečiantys įsitraukti savo idėjomis. „Studio ALTA“ programoje vyrauja drąsūs, novatoriški projektai, skirti įkvėpti kūrybiškumui, mainams ir konstruktyviam dialogui su kitoniškumu, kuris yra atviros ir sveikos visuomenės pagrindas.

SODAS 2123 komanda TEH renginyje „Cultivation“ dalyvauja siekdama šiemet prisijungti prie tinklo asocijuoto partnerio statusu.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Pagrindinis informacinis partneris 15min.

https://www.facebook.com/events/470893224645181/?active_tab=about

www.sodas2123.lt