/prɒkˈsiːmɪks/ Proksemika*

2018-01-22

Parodoje pristatomi 5 projektai – kolektyvinės tapatybės, atskleidžiančios dabartinį vartotojų/kūrėjų santykį su medijomis. Čia susitinka įvairūs (konfliktuojantys) medijų būviai ir sampratos: būrėjos, virtualios „telefoninės“ tapatybės, santykiai su anapusiniu bei pasąmoniniu pasauliu ir medijų poveikiai asmeninėms kertelėms.

Projektai kviečia prisijungti, įsijungti, įsitraukti ir atsijungti nuo kasdienybės informacinių tėkmių; nuo intymios atverties ir praverties iki išsivalymo ir pravalymo – tokios medijų funkcijos atsiskleidžia bandant sąveikauti su objektais ir procesais parodos erdvėje.

25 jauni menininkai, architektai ir dizaineriai, kultūros vadybininkai ir dailėtyrininkai nagrinėja ir kviečia patirti savo ir jūsų asmenines teritorijas bei jų ribas.

Ši paroda kaip ir daugelis parodų išties yra neverbalinės komunikacijos išraiška erdvėje. Neverbalinę komunikaciją galime apibrėžti per 5 aspektus: semiotiką (ženklų kalba), kineziką (kūno kalbą), haptiką (prisilietimą), chronemiką (laiką) ir proksemiką. Nors čia matome visus aspektus, dalyviai gilinasi į pastarąją – proksemiką – tiksliau kaip žmonės per santykį su erdve ir konkrečius objektus apibrėžia savo asmeninę erdvę (teritoriją).

*1) proksemika (sociologijoje, psichologijoje ir komunikacijoje) studijuoja žmonių ir gyvūnų erdvės poreikius bei jų teritorijų formavimą(si)
2) proksemika (lingvistikoje ir komunikacijos teorijoje) nagrinėja individų komunikacijos atstumą bei intymumo laipsnį tarp jų pokalbio metu.

Dalyviai: Lukas Avėnas, Evelina Dapkutė, Jovita Laurukėnaitė, Ignas Pavliukevičius, Karolina Sadlauskaitė, Beatričė Umbrasaitė, Žilvinas Bražukas, Milda Karpavičiūtė, Liucija Kuchalskytė, Lina Virgailytė, Gintaras Zinkevičius, Simonas Palovis, Ieva Sinickaitė, Paulina Ružauskaitė, Kornelija Maslovaitė, Greta Skamaročiūtė, Gabrielė Kunevičiūtė, Marija Pulokaitė, Kazimieras Brazdžiūnas, Justina Muščinskaitė, Kristė Hincaitė, Dovilė Gecaitė, Milda Skukauskaitė, Gintarė Volosenko, Donatas Linkus

Moderatorius: Vytautas Michelkevičius

Paroda buvo sukurta VDA magistro kurso „Medijų teorijos ir praktikos“ metu. Jame bendradarbiavo magistrantai iš daugiau kaip 10 skirtingų praktikinių ir teorinių specialybių.

Parodos atidarymas 2018 m. sausio 25 d. 18 val.
Atidarymo metu gros Kazius Minimaliai

Paroda veikia 2018/01/26–02/02
Trečiadieniais – penktadieniais 15–19 val. arba susitarus tel. +37062728274

Parodą organizuoja Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga, bendradarbiaudama su Vilniaus dailės akademija.
Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Projektų erdvė „Sodų 4“
Sodų g. 4, Vilnius
www.letmekoo.lt/sodu-4