𝕃𝕋𝕄𝕂𝕊 ℙ𝕣𝕚𝕟𝕥: „Kaip veikia meno kūrinių printų platformos?“

2023-12-01

Gruodžio 9 d., šeštadienį, 14 val. Sodo žiemos turgelio metu, kultūros komplekso SODAS 2123 projektų erdvėje vyks 𝕃𝕋𝕄𝕂𝕊 ℙ𝕣𝕚𝕟𝕥 projekto pristatymas ir pirmoji LTMKS organizuojama diskusija „Kaip veikia meno kūrinių printų platformos?“.

𝕃𝕋𝕄𝕂𝕊 𝕣𝕚𝕟𝕥 – tai limituoto tiražo menininkų kūrinių reprodukcijų iniciatyva. Šiuo projektu LTMKS siekia praturtinti print’o formatą į jį įtraukdama įvairias menines disciplinas. Print’ais tampa sąjungos menininkų kūrinių (performansų, skulptūrų, sustabdytų kadrų iš video kūrinių, instaliacijų, kūrinių fragmentų) nuotraukos, eskizai ar kiti eksperimentai.

Diskusija „Kaip veikia meno kūrinių printų platformos?“ vyks su Londono „Gasworks“ organizacijos atstove Helena Lyristakis ir LTMKS menininkų printų projekto kuratore Neda Rimaite. Moderatorė – Justė Kos

Diskusijos metu bus keliami klausimai – ar meno print’ų leidybos procesai dera su meno kūrinių autentiškumu? Kaip vystomas menininkų ir meno organizacijų bendradarbiavimas? Taip pat aptariami šioje sferoje aktualūs tiražo, meninės vertės išlaikymo kolekcionavimo ir etikos aspektai.

𝔸𝕡𝕚𝕖 𝕠𝕣𝕘𝕒𝕟𝕚𝕫𝕒𝕔𝕚𝕛𝕒𝕤:

„Gasworks“ – 1994 m. įkurta ne pelno siekianti šiuolaikinio vizualiojo meno organizacija, dirbanti Jungtinės Karalystės ir tarptautinių praktikų ir diskusijų sankirtoje. Organizacija teikia studijas Londone gyvenantiems menininkams, suteikia galimybę vietiniams ir tarptautiniams menininkams pristatyti savo pirmąsias dideles parodas Jungtinėje Karalystėje. „Gasworks“ rengia tarptautinių rezidencijų programą, kuri suteikia išskirtines galimybes tarptautiniams menininkams tyrinėti, kurti ir vystyti savo projektus Londone. Visas programas lydi renginiai ir įtraukios dirbtuvės, kuriose žiūrovai susipažįsta su menininkais ir jų darbais.

LTMKS (Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga) – asociacija, įkurta 1997 metais, tęsianti 1994 metais įsteigtos „Metastudijos“ veiklą. Sąjunga vienija daugiau kaip 160 jaunų ir jau pripažintų šiuolaikinio meno kūrėjų, gavusių Nacionalines ir kitas reikšmingas premijas, dalyvavusių Venecijos bienalėje ir kitose žinomose tarptautinėse ir vietinėse parodose. Tai vienintelė šiuolaikinių menininkų ir kuratorių valdoma organizacija Lietuvoje veikianti nuosekliai jau ilgiau kaip du dešimtmečius. Ji organizuoja ir prodiusuoja parodas, renginius, rezidencijas, leidžia leidinius ir atstovauja menininkus sociopolitinėse situacijose.

Antroji LTMKS Print diskusija, kurioje dalyvaus „Hands on Prints“ ir „Hungry Eyes“ organizacijų atstovės, įvyks gruodžio 16 dieną. Daugiau informacijos – netrukus.

Sodo žiemos turgelio renginys – https://fb.me/e/JqTecgKu 

Projekto kuratorė – Neda Rimaitė
Vizualas – Julija Lečaitė

Organizatorius: Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.