MARIJA NEMČENKO – MENININKĖ, LTMKS NARĖ DIRBANTI LTMKS STUDIJOJE KULTŪROS KOMPLEKSE SODAS 2123

2022-04-14

Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga kasmet suteikia nariams studiją kultūros
komplekse SODAS 2123 vykdyti kūrybinei veiklai, vystyti projektus. 2022/04/01-07/31 studiją naudos menininkė Marija Nemčenko naujos parodos “IN THE HANDS OF OUR ECLECTIC PHYSICIANS” kūrimui, kuri bus pristatyta „Swallow” projektų erdvėje.

Marijos kūriniuose susipins turgaus, kaip tarpkultūrinės erdvės, bei joje egzistuojančių socialinių ir ekonominių santykių bei arbatžolių prekeivių rolių interpretacijos, kurios menininkės darbuose reprezentuojamos kaip kapitalistinį progresą gebančios gydyti socioekonominės erdvės. Ypatingas dėmesys projekte bus skiriamas gauromečiui, kuris ne tik populiarus tarp turgaus prekeivių bei pirkėjų, bet ir sakoma, gydo industrinio progreso sudarkytą ar gaisrų sudegintą dirvožemį. Laviruojant tarp alternatyvios medicinos ir alternatyvių ekonomikų menininkė naudos studiją kurti Naujininkų turguje atsirasiančią prekystalio kavinės instaliaciją, garso instaliaciją „Swallow” projektų erdvėje bei gauromečio arbatos dirbtuves su SODAS 2123 urbanistinio daržo įkūrėja Aušra Vismantaite rugpjūčio – rugsėjo mėnesiais.

Marijos Nemčenko praktika yra susijusi su „Rytų Europietiškumo” tyrinėjimu, tai yra fragmentišku šio jau geopolitiškai pasikeitusio regiono supratimu ir jo istorinių, socialinių, politinių ir aplinkos ryšių su likusiu pasauliu. Šioje Marijos Rytų Europos futurizmo eklektikoje dažnai atsiskleidžia apmąstymai apie migraciją ir tapatybės politiką. Savo darbuose menininkė užmezga ryšius, bando perduoti ir įgyti žinių iš už tradicinių žinių perdavimo rėmų. Mokymasis iš paukščių, augalų ir paskalų turguje jos praktikoje sukuria tarytum fikcinį pasaulį, kuris kartais gali daugiau atskleisti apie mūsų kasdienę realybę, negu tiesioginis žvilgsnis į ją.

Marija įgavo skulptūros bakalauro laipsnį University of Arts London 2013 metais ir vizualiųjų menų magistro laipsnį Glasgow School of Art 2016 metais. Ji yra BRUT Collective bendraįkūrėja. Jos bei BRUT Collective darbai yra www.marijanemcenko.com ir www.brutcollective.com

Nuotraukos autorius – Callum Leo Hughes. Dokumentacija iš “IVANKA CHAI” 2018, Berlin Project Space Festival.