OPEN SODAS: EKOLOGIJA

2023-08-30

Išlydėti vasaros laisvę ir sutikti rudenio judesį. Rugsėjo 2 d. OPEN SODAS vėl kviečia vidun!
Kultūros komplekse SODAS 2123 kuriantys menininkai bei organizacijos lauks smalsių akių ir ausų savo kūrybinėse dirbtuvėse, šį kartą duris atvers ir Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga! OPEN SODAS renginio programoje – Justės Michailinaitės filmo „Bouna sera” peržiūra bei Q&A su režisiere, LTMKS narės Emilijos Škarnulytės filmas „Kapinynas”, atsinaujinęs baras „Estafetė“, Radio Vilnius transliacijos kiemelyje SODAS 2123, parodos „Nuo duomenų taškų iki erdvinių patirčių“ atidarymas Entity erdvėje ir dar daug daug visko.

STUDIJAS ATVERS:

○ LTMKS narė Aušra Griškonytė Volungė
○ Justa Bo x Liustrai
○ Entity
○ Austėja Platūkytė ir biomedžiagų biblioteka
○ Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga

 

RENGINIŲ PROGRAMA:

○ LTMKS narės Emilijos Škarnulytės filmo „Kapinynas” peržiūra

Įtraukiančiu psichodeliniu patyrimu ir mįslinga audiovizualine poema kino kritikų vadinamas kūrinys kviečia leistis į kelionę laiku nuo didžiojo sprogimo iki tolimos ateities, kurioje apie mūsų civilizaciją liudys tik atominės energijos liekanos.

SODAS 2123 Aktų salė

○ Justės Michailinaitės filmo „Bouna sera” peržiūra + Q&A su režisiere

Tai – filmas apie pietų Europoje klajojantį cirką, kurį prieš 30 metų įkūrė šeima iš Vokietijos. Cirko nariai iki šiol neturi mobilaus ryšio, nesinaudoja internetu, gerbia gamtą, ima tik tiek, kiek reikia ir t.t). Trukmė – 15 min.

SODAS 2123 Aktų salė

○ Parodos „Nuo duomenų taškų iki erdvinių patirčių“ atidarymas

Įtraukianti paroda kviečia tyrinėti nepaprastas virtualaus pasakojimo galimybes kraštovaizdžio architektūroje klimato kaitos iššūkių akivaizdoje. Eksponuojamos spekuliacijos gilinasi į sudėtingas gamtos, žmonijos ir technologijų sąsajas, perkeldamos į Singapūro geležinkelio koridoriaus širdį. Instaliacijose nagrinėjami tokie aplinkos reiškiniai kaip vandens trūkumas, paveldo išsaugojimas ir biologinė įvairovė, pateikiant juos kaip erdvinius pasakojimus. Plečiant kraštovaizdžio ir architektūrinio projektavimo ribas, siekiama skatinti dialogą ir įkvėpti naują aplinkos matymą klimato kaitos ir spartaus miestų augimo metu.

Entity erdvė