Tomo Daukšos paroda „Banginis pradingsta“ SODAS 2123 projektų erdvėje

2024-04-02

2024 m. balandžio 5 d. nuo 18 val. kultūros komplekse SODAS 2123 (Vitebsko g. 23, Vilnius) esančioje projektų erdvėje vyks menininko Tomo Daukšos parodos „Banginis pradingsta” atidarymas. Parodoje pristatomi fantastinių formų fontanai, kurie yra besitęsiančio menininko projekto „Fountains of Joy“ („Džiaugsmo fontanai“) dalis. Paroda veiks iki balandžio 23 d.  

Senovinio vandenyno platybėmis milžiniškas banginis plukdė plokščią Žemės diską. Amžinybę jis virš bangų kėlė šią neįsivaizduojamą naštą. Vieną dieną paaiškėjo, kad Žemė yra apvali ir banginis dingo. Gali būti, kad naujai atrasta tiesa jį išlaisvino iš šios kosminės pareigos ir jis išplaukė už suvokimo ribų. Liko tik migloti prisiminimai apie kadaise po neaprėpiamus vandenis plaukiojusį didžiulį gyvį.

„Džiaugsmo fontanai“ – tai Tomo Daukšos projektas, kuriuo apsvarstomas žvilgsnio ribotumas, žiūrėjimas į kitą, kažką neatpažįstamą ir svetimą (galimai pavojingą, bet galbūt žadantį amžiną palaimą). Jame į klampią visumą supinami mitai, spekuliacinės pseudo teorijos, mokslo žinių ir prietarų nuotrupos, su kuriomis susidūręs žiūrovas paliekamas surasti sau tinkamiausią amžino džiaugsmo šaltinį.

Tomas Daukša (g. 1988) – jaunosios kartos menininkas, 2019 m. įgijęs menų daktaro laipsnį Vilniaus dailės akademijoje. Nuo 2009 m. aktyviai dalyvauja grupinėse parodose Lietuvoje ir svetur, surengė personalinių parodų. Kūryba pristatyta tarptautinėse šiuolaikinio meno mugėse ir pagrindinėse Lietuvos šiuolaikinio meno institucijose. 

Paroda veikia 2024 m. balandžio 5–23 d.
Parodą galima aplankyti: III – V 16 – 19 val., VI 13 – 18 val.
Adresas: SODAS 2123 projektų erdvėje, Vitebsko g. 21, Vilnius.
Parodos lankymas nemokamas. Parodos atidarymas 2024/04/05 yra renginio OPEN SODAS: GAMTA programos dalis.

Organizatorius – Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga.
LTMKS veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.
Dalis šioje parodoje pristatomų kūrinių sukurta gavus LTMKS premiją.