LTMKS dalyvauja „Kaunas Art Book Fair”

2021-11-04

2021m. Lapkričio 6-7 d Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga dalyvaus „Kaunas Art Book Fair”!

LTMKS leidiniai tyrinėja Lietuvos meno istoriją, apžvelgia jau nebeegzistuojančias LTMKS projektų erdves bei pristato narių kūrybą: Jurgos Barilaitės „BBB“ (2021), Audriaus Novicko „Hiperkilpos = Hyperloops“ (2019), Projektų erdvė „Sodų 4“ (2019. Naujausias projektas – mažo formato leidinių serija „Viena idėja“, kurio pagrindinė mintis ir principas – suteikti dar vieną erdvę menininkams, kurioje gali reikštis įvairaus plauko savirefleksija. Pirmosios šios serijos knygos: Gintaro Makarevičiaus „Tylos alsavimas“ (2020) ir Ernesto Parulskio „Tuštumos ekspertizė“ (2020).

Lapkričio 6 d. 13 val. vyks Jurgos Barilaitės kūrybos katalogo „BBB“ (Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga, VšĮ „Postidėja“, 2021), kuriame dalyvaus menininkė Jurga Barilaitė ir leidinio sudarytoja, menotyrininkė ir poetė Laima Kreivytė

Daugiau apie leidinius, kuriuos bus galima įsigyti mugės metu:

Jurgos Barilaitės kūrybos katalogas „BBB“. Šį katalogą sudaro dvi dalys. Pirmoji – audiovizualinės instaliacijos „Bamba Big Band“ partitūra: kūriniai, ekspozicijos vaizdai, eskizai, dainų žodžiai, fotografijos, autorės komentarai. Antroji dalis – ankstesni menininkės darbai, kuriuose susiformavo jos žodynas, temų ratas, kūrybinės strategijos ir taktikos. Pagrindinė katalogo veikėja – menininkė ir tekstų kūrėja Jurga Barilaitė. Dėl to šią knygą galima vadinti ir vizualine autofikcija. Į jos diriguojamą orkestrą įsijungia menotyrininkės ir kuratorės Anu Allas, Laima Kreivytė, Jolanta Marcišauskytė ir Kristina Stančienė. Jų tekstai kalbasi su kūriniais ir autorės komentarais. (Laima Kreivytė)

Audriaus Novicko „Hiperkilpos = Hyperloops“ (2019). Knygoje aptariami Novicko kūrybos motyvai ir su jais susijusios problemos – architektūrinis utopizmas ir jo pavojus, „nacionalinės idėjos“ įerdvinimas, materialioje aplinkoje užkoduotos socialinės, kultūrinės ir politinės įtampos, bei meno pajungimas reprezentaciniams tikslams.

„(Ne)priklausomo šiuolaikinio meno istorijos. II tomas“. Tai antrasis bandymas (I tomas išleistas 2011 m.) sudaryti istorijų rinkinį apie šiuolaikinio meno genezę ir raidą Lietuvoje nuo Sąjūdžio ir Nepriklausomybės atkūrimo iki šių dienų. Istorija skleidžiasi kritiniuose menotyrininkų bei menininkų tekstuose ir pasakojimuose iš pirmų lūpų – pokalbiuose su įvykių ir meno renginių iniciatoriais menininkais, kritikais ir kuratoriais. Tekstus gausiai papildo vaizdiniai liudijimai – dvidešimt septynerių metų renginių ir kūrinių dokumentacija. Knyga patraukia subjektyviomis istorijomis apie menininkų ir kuratorių iniciatyvas ir savivaldas. Sudarytojai / Editors Vytautas Michelkevičius & Kęstutis Šapoka.

Katalogas „SODŲ 4“. 2016–2019 m. Vilniaus Stoties rajone veikusi projektų erdvė „Sodų 4“ buvo įvairių meno ir ne-meno procesų pradžių ir pabaigų liudytoja, pristačiusi daugiau nei 50 Lietuvos ir užsienio kūrėjų projektų. Šis katalogas – tai vaizdinė ir tekstinė erdvėje nutikusių įvykių dokumentacija, kurioje sudarytojos kartu su autoriais apmąstė ir diskutavo apie šios erdvės vietą ir poreikį Vilniaus miesto meno erdvių bei galerijų žemėlapyje.

Leidinių seriją – „Viena idėja“. Pirmajame – eseistas, menotyrininkas, daiktų istorijų pasakotojas Ernestas Parulskis (g. 1963) esė „Tuštumos ekspertizė“ su jam būdingu šmaikštumu pasakoja apie buvimo „tuštumos ekspertu“ patirtį. Antrajame – šiuolaikinio meno kūrėjas, režisierius, scenografas Gintaras Makarevičius (g. 1965) siurrealistiniame koliaže „Tylos alsavimas“ panardina į išardytos erdvės, laiko, tikrovės ir sapno plotmę, kuri kalba apie meilę, artumą ir ryšį. Abu tekstai perteikia savotišką vidinę reviziją.

 

Daugiau apie mugę:

„Kaunas Art Book Fair” tai meninės knygos turinio ir dizaino vertę kuriantis ir tinklaveiką skatinantis renginys, išskirtinai orientuotas į meno leidinių kultūrą, naujos bendruomenės kūrimą, bei jau esamos palaikymą ir pasaulinių tendencijų inicijavimą Lietuvoje.

Šio projekto misija yra auginti ir puoselėti tiek meno knygų skaitytojų, žiūrovų, tiek leidėjų, kūrėjų bendruomenę Lietuvoje, sukuriant platformą susitikimui ir dialogui su plačiąja visuomene.

Vizija – tapti pagrindiniu meno leidinių renginiu Baltijos regione.