Jakas Algirdas

Algirdas Jakas – menininkas, šiuo metu gyvenantis Vilniuje, studijavęs grafiką Vilniaus dailės akademijoje ir skulptūrą Hamburgo dailės universitete (HFBK).
2020 m. surengė personalinę parodą “Savipagalbos grupė” galerijoje “Kairė-dešinė”, Vilniuje. 2021 m. kartu su menininke Egle Ruibyte, surengė parodą “Prietemų atokaitos” Lentvaryje, kuri buvo “Lokomotif” projektų erdvės “Raktas, bokštas ir karūnos” dalis. 2022m. taip pat kartu su menininke Egle Ruibyte, pristatė projektą “Hermit crab” galerijoje “Atletika”. Dalyvavo grupinėse parodose Miunsteryje (Vokietija), Vienoje (Austrija), Hamburge (Vokietija) ir Olomouce (Čekija).

Kūrybos aprašymas:

Algirdo meninė praktika orientuota į rūpesčio, kolektyvinio nerimo bei skirtingų savidiagnozės formų maišymąsi. Neretai naudodamas su hobiais ar terapine veikla siejamas medžiagas ir derindamas jas su piešimo technika jis tyrinėja individualias savipagalbos praktikas pasitelkdamas “nerimo instrumentus”. Menininką taip pat domina kūno permatomumas ir jo datafikacija, vilties technologijos. Tai dažnai maišosi su projekto vietos istorija, jos specifiškumu ir tampa papildoma tyrimo dalimi.

Instagram paskyra – @algirdas.jakas

Meadow stare, lydytas švinas, lydmetalis. Įvairūs išmatavimai.

Dusk heats, lydytas švinas, Nissan Micra. Įvairūs išmatavimai.

Spine ladder, 2022. Popierius, viela, epoksidinė derva. Įvairūs išmatavimai.

Worry bone, 2022. Popierius, pieštukas, modelinas. Įvairūs išmatavimai.

Asmeninis puslapis