Latvytė-Bibiano Karolina

Karolina Latvytė-Bibiano (1991 m.) – Tarpdisciplininė menininkė savo kūriniuose liečianti  jautrias temas, tokias kaip nerimas, mirties baimė. Naujausi menininkės kūriniai pasižymi tvirtu autobiografiniu pagrindu, atliepia aktualias temas ir kviečia žiūrovą apsvarstyti savo egzistenciją.  Jos pasirinktos meninės priemonės sukuria ypatingą pasaulį, kuriame susiduria siaubo ir baimės elementai. 

Latvytė-Bibiano – 2015-aisiais metais įgijo išsilavinimą Vilniaus dailės akademijoje tapybos bakalauro studijose Kauno fakultete, 2023-iais metais baigė magistro skulptūros studijas Vilniuje. Studijų metais žinias gilino Bolonijos dailės akademijoje, Italijoje ir Jimei universitete Kinijoje. 2017-aisiais metais surengė tapybos kūrybines dirbtuves „Peizažas“ Meksikoje. 2018-aisiais metais dalyvavo Ayatana Menininkų Tyrinėjimo Programoje „Parliament of Owl“, Ontarijuje, Kanadoje.

2020-aisiais metais įkūrė virtualią „IRGI galerija“. Nuo 2021-ųjų metų yra audiofestivalio „BANGUOJA“ koordinatorė. 2023-aisiais metais prisijungė prie „Ryšiai“ psichikos sveikatos menų festivalio komandos. 

Emilija Statinaitė rašo:

„Karolinos Latvytės – Bibiano kūryba tai lyg dienoraštis iš gyvenimo, kurį galėjo parašyti bet kurio iš mūsų – žmonių – ranka. Pasakojimas apie pasirinkimą matyti ir nenusukti akių nuo minties apie mirtį, įaugančios kūnan kartu su pirmuoju gimties riksmu. Tai, kaip mirtis suvokiama gyvųjų, tėra kultūriškai specifiška praktika, nūdienoje dažniausiai lydima baimės, nerimo ir nejaukos. Visa tai atsispindi menininkės veikloje, kurioje per siaubą keliančią estetiką ir savistabą leidžiamasi į terapinę jausmų bei atminties kelionę. Konkretūs įvaizdžiai ir trumpi tikrų ar išgalvotų įvykių pasakojimai iš asmeninio gyvenimo paveikia žiūrintįjį ne tik proto, bet ir natūraliu kūnišku atsaku taip paprastai steigiant bendragyvybišką mūsų visų susietumą.”

Tarp baimės ir susižavėjimo. 2022 m., piešinių serija, akvarelė, tušas, popierius 21 x 29.7 cm

Kaip nudirti. 2022 m., audio instaliacija, 9:30 min.

Savidiagnozė. 2021 m., video, 3:30 min

Viršelio nuotrauka –Aš, teta ir senelis. 2023 m., video instaliacija, 6:20 min