Aido Bareikio paroda „Dirbu, kad pavargčiau“

2022-02-22

Undercurrent su malonumu pristato Aido Bareikio parodą „Dirbu, kad pavargčiau“. Subtili ir panaši į oazę instaliacija atsiduoda nuolatiniams atėmimo, sudėjimo ir transformavimo procesams. Bareikio kūryboje naudojami pagrindiniai skulptūriniai, tapybiniai, architektūriniai metodai, taip pat maišomos įvairios medžiagos; Visa tai susilieja į vieną sudėtingą darinį.

Pagrindinė instaliacija yra šviesios spalvos, susidedanti iš maždaug dviejų dešimčių objektų, pagamintų iš įvairiausių pramoninių medžiagų: lazdelių, audinių, plastiko, keramikos, laidų, elektros laidų, dirželių, kabelių, stygų ir kt. Visas įsivaizduojamas geometrines formas ir kietas medžiagas galima rasti persidengiančias ir besikeičiančias viena į kitą. Daug rastų objektų ar jų fragmentų gali būti įterpti į didesnes struktūras. Jie visam kūriniui prideda rišlaus pasakojimo ir netikėtumo elemento. Dažnai Bareikio kūrybą vienijantis impulsas kyla iš jo tapytojo išsilavinimo. Dauguma paviršių yra dažomi, klijuojami, šlifuojami, pigmentuojami, lydomi, braukiami, nulupami, lašinami, purškiami ir pan., tarsi koks abstraktus ekspresionistinis paveikslas ar piešinys. Trimatės formos neakcentuojamos, kartais net paneigiamos ar net išnyksta. Jo sudėtinga neoninė/pilka spalvų schema yra dar vienas vienytojas, kuris užkrečia visas formas kaip virusas. Instaliacijos architektūrinį maketą sudaro trys šešių su puse pėdos aukščio skulptūros, primenančios dekonstruotas tapybos tipo sienų dalis, besitęsiančias į erdvę. Centrinėje galerijos dalyje yra apie dvidešimties, dažniausiai liesų, smailių vertikalių objektų kongregacija. Nė vienas iš jų nėra aukštesnis nei penkios pėdos. Jie yra gerai sujungti su skirtingais laidais, stygomis, kabeliais, neuronais, hormonais ir vibracijomis, spinduliuojančiais paauglių nesaugumą ir trapumą.

Aido Bareikio „Dirbu, kad pavargčiau“ žadina apokaliptinį žaismingumą, panašų į Hieronymusso Boscho sukurtą testamentą, švenčiantį postindustrinę vizualinę nuodėmę, ir linksmybes.

Julius Ludavicius

Atidarymas: Vasario 25d., Panktadienį, 18–21 val.
Galerijos darbo laikas: Penktadienį–Sekmadienį, 13-19val.