Filmo „Modernus butas” pristatymas ir peržiūra su autoriumi Dainiumi Liškevičiumi

2024-02-19

Vasario 23 d. 19 val. aktų salėje vyks LTMKS nario Dainiaus Liškevičiaus filmo „Modernus butas” pristatymas ir peržiūra. Kalbins Danutė Gambickaitė.

Menininkas Dainius Liškevičius įsileidžia į savo gyvenamąją erdvę, kurioje trinasi ribos tarp kasdienybės ir kūrybos. Namų video filmai ir dokumentinė medžiaga iš šiandienos kuria vientisą filmo audinį, kuriame menininko butas tampa pagrindiniu veikėju. Jame skleidžiasi ne vien kūrėjo, bet ir jo šeimos kasdienybės pasaulis. Šiame mikrokosmose galime stebėti kaip įprasti veiksmai – eglutės nupuošimo ritualas, vakarėliai, buto perstatymas, piešinių atranka, arbatos gėrimas – ima transformuotis į performansus, privati erdvė virsta scena, o šeimos nariai į veikėjus. Šalia menininko kūrybos istorijos plėtojasi ir paslaptinga paties buto istorija.
https://www.justamoment.lt/modern-flat?lang=lt 

Dainius Liškevičius yra tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos narys, atstovaujantis Lietuvos „lūžio kartos“ menininkų kartai, prisidėjusiai prie dailės raiškos atsinaujinimo po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo. Jis kuria instaliacijas, fotografijas, performansus toliau trindamas žanrų ribas ir ieškodamas naujų formų šiuolaikiniame mene. Liškevičiaus kūrybai būdingas socialinis angažuotumas, kontekstualumas, ironija, visuomenės kritika. Reaguodamas į konkrečios vietos topografiją jis tiria žmonių̨ elgsenas ir patirtis, identiteto ir kultūros vertybes, viešų ir privačių̨ erdvių, kolektyvinės ir asmeninės atminties susidūrimą. 2015 metais Dainius Liškevičius atstovavo Lietuvai 56-oje Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje, kurioje pristatė projektą „Muziejus“. 2021 m. menininkui suteikta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija. Daugiau informacijos: www.liskevicius.lt

 

„Modernus butas” filmą pristato studija „Just a moment“. Filmo pristatymas ir peržiūra yra OPEN SODAS: NAMAI renginio dalis. Įėjimas nemokamas.
Organizatorius: Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga. LTMKS veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Nuoroda į OPEN SODAS: NAMAI: https://www.facebook.com/events/429088406138739