LTMKS 2021 m. premijos laimėtojos Alinos Melinkovos kūrinys „Cosmic Cave“

2021-12-27

Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga (LTMKS) kviečia susipažinti su metus užbaigiančiais dviem naujais meno kūriniais, kuriuos sukūrė šiemet LTMKS premiją gave nariai. Pirmasis pristatomas kūrinys – Alinos Melnikovos „Cosmic Cave“.

„Cosmic Cave“ – tai keramikos ir metakrilato instaliacija, kuri tiria dinamiką tarp miesto ir kaimo, žiauraus ir švelnaus, keisto ir pažįstamo. Tai magiškojo realisto žvilgsnis į mūsų pasaulio įvairovę ir jo simbiotines, veidrodines, susišaukiančias sistemas. Tai siūlymas pagalvoti apie „post-malonumus“ futuristinėje situacijoje, kai žmogiškos struktūros nusakomos nauja biologine ir psichologine būsena, kurios substanciją vis dar per anksti apibrėžti ir per sudėtinga nustatyti.

Alina Melnikova (g. 1983) – menininkė, šiuo metu gyvenanti ir kurianti Vilniuje ir Barselonoje, 2008 m. baigusi tapybos magistrantūros studijas Vilniaus dailės akademijoje. 2004 m. dar studijuodama aktyviai įsitraukė į Lietuvos meninį gyvenimą, surengė personalinių parodų Lietuvoje, Austrijoje, Ispanijoje, dalyvavo grupinėse parodose Lietuvoje, Ispanijoje, Suomijoje, Lenkijoje, Estijoje, Austrijoje. „Jaunojo tapytojo prizo“ konkurso III vietos laimėtoja (2009), Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos ir Šiaurės ministrų tarybos stipendijos „Sleipnir“ stipendininkė.

 

2021-aisiais antrus metus iš eilės LTMKS organizavo naujos narių kūrybos prodiusavimo konkursą, kurio laimėtojomis šiemet tapo Alina Melnikova ir Milda Laužikaitė. LTMKS premija yra svarbus indėlis narių kūrybinėms praktikoms, padedantis įgyvendinti jų tuo metu vystomus projektus, rengiamas parodas, kuriamus kūrinius ar skatinantis naujų kūrinių, parodų iniciatyvą. LTMKS premijos konkurso laimėtojus atrenka sąjungos taryba.

Organizatorius – Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga. LTMKS veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė. Informacinis partneris – 15min.