Vsevolod Kovalevskij: Dimensijos ribos

2015-06-02

Maloniai kviečiame, Birželio 3 dieną, 18 val. apsilankyti Nacionalinėje dailės galerijoje vyksiančiame LTMKS nario Vsevolod Kovalevskij instaliacijos “Dimensijų ribos” pristatyme.

Instaliacija „Dimensijos ribos” – tai baigiamasis V. Kovalevskij magistro studijų darbas, kuriame autorius plėtoja šviesos kaip atminties, įsivaizduojamybės idėją. Šio kūrybinio sumanymo impulsas kilo iš pamatinių mechaninio vaizdo fiksavimo principų. Atvaizdas, kuris dažnai suvokiamas kaip bendriausias realybės patirties dokumentas, yra ne kas kita kaip šviesos dalelių-bangų įrašas, kuriame užfiksuotas ne objektas, bet objekto atspindėtų šviesos dalelių-bangų intensyvumas. Tad ne tik fiksuoto atvaizdo, bet ir visos vaizdinės realybės patirtis tėra šviesos intensyvumo bei vaizduotės patirtis, o vaizdas yra ne kas kita kaip praeityje vykusio šviesos ir objekto susidūrimo įvykis, kuris nuolat sklinda visomis įmanomomis kryptimis tirpdydamas konkrečios realybės kontūrus į begalinę laiko ir erdvės abstrakciją.
Specialiai Nacionalinės dailės galerijos erdvei pritaikytoje instaliacijoje „Dimensijos ribos“, lankytojams siūloma realybę patirti įvairiais šviesos intensyvumo laipsniais.

Instaliaciją „Dimensijos ribos“ bus galima pamatyti iki birželio 21 d.

Vsevolod Kovalevskij (g. 1988) nuo 2009 m. studijuoja Vilniaus dailės akademijoje Fotografijos ir medijos katedroje. Aktyviai dalyvauja parodose Lietuvoje ir užsienyje: „Neatsakytasis Q“ Šiuolaikinio meno centras, Vilnius (2014), ” Life on Mars “, Londonas (2014), „Nuo sutemų iki aušros“ Šiuolaikinio meno centras, Vilnius (2013) ir kt. Jo kūrybai būdingos tiek biografinės ir socialinės kritikos temos, tačiau charakteringiausi eksperimentiniai darbai, kuriuose, pasitelkiant tik konkrečioms medijoms būdingas savybes, permąstomi erdvės ir laiko ryšiai. V. Kovalevskij naudoja įvairias raiškos priemones ir save traktuoja labiau kaip priemonę, kuri leidžia atskirti realybę nuo realaus.

Renginys Facebook: https://www.facebook.com/events/1592923624289780/

Žymos:, , , ,