LTMKS rezidencijų programos renginys: Nematomas mikroorganizmų pasaulis Vinogradskio terpėje

2022-08-25

Kviečiame patyrinėti mikrobų ekosistemas ir pažvelgti į nematomą mikroorganizmų pasaulį gaminant Vinogradskio terpę.

Vinogradskio terpė – tai įvairių mikroorganizmų bendruomenių kultivavimo uždaroje aplinkoje metodas. Skirtingiems mikroorganizmų sluoksniams susidaryti Vinogradskio terpėje prireikia savaičių ar net mėnesių. Tad dirbtuvių metu suteiksime pradžią naujoms gyvybės formoms rastis.

Terpėms kurti naudosime vandenį ir gruntą, kartu su kitomis medžiagomis, rastus vandens šaltiniuose netoli SODAS 2123. Mėgaudamiesi procesu, įmerkę rankas į vandenį, kalbėsime apie aplinką ir ekosistemas, kurių dalis esame, tiek fiziškai, tiek laiko atžvilgiu. Mąstysime apie skirtingus būdus, kaip galėtų veikti mūsų kuriamos terpės: galbūt kaip aplinkos portretai, medžiagų apykaitos archyvai, laiko skulptūros, mikroorganizmų bendruomenių socialinis planavimas, ar bakterijų architektūra.


Renginys yra Kiros O’Reilly rezidencijos SODAS 2123 dalis.
Rezidenciją remia Šiaurės šalių kultūros fondas, organizuoja Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga.
Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Kira O’Reilly yra Helsinkyje gyvenanti menininkė; jos praktika, tiek sąmoningai tarpdisciplininė, tiek visiškai nedisciplinuota, kyla iš vizualinio meno fono; jame naudojami našumo, biotechninės praktikos ir rašymo metodai, kuriais remiantis galima apsvarstyti spekuliatyvias Kūno konfigūracijas. Tačiau ji nebėra tikra, ar ji vis dar tai daro.

Po studijų baigimo Velso universiteto Kardifo institute, nuo 1998 m., menininkė skaitė pranešimus bei vedė paskaitas, o jos darbai buvo plačiai eksponuojami Didžiojoje Britanijoje, Europoje, Australijoje, Kinijoje ir Meksikoje. Jos praktikų laukas varijuoja tarp vizualiojo meno ir performanso, gyvo meno ir mokslo, bei apjungia meną ir technologijas.

Renginys vyks anglų kalba. Esant poreikiui, gali būti verčiamas į lietuvių kalbą.

Vieta: SODAS 2123 Alt Lab (Vitebsko g. 23, III a.)

Laikas: Rugsėjo 3d., 13 val.

LTMKS veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Organizuoja: Institutio Media kartu su Lietuvos Tarpdisciplininio Meno Kūrėjų Sąjunga