„pasidaryk pats“: alchemijos dirbtuvės su Algirdu Brukštumi

2015-09-01

LTMKS projektų erdvėje „Malonioji 6“

Malonioji g. 6, Vilnius

2015 m. rugsėjo 12 d. šeštadienį, 10:00-18:00 val., pristatymas 18:00 val.
Renginys nemokamas, registracija el. paštu info@letmekoo.lt iki 2015 m. rugsėjo 11 d.

Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga kviečia į netradicines dirbtuves su chemiku Algirdu Brukštumi. Dirbtuvių metu turėsite galimybę sužinoti, kas yra alchemija ir kas liko iš jos iki šiol, pasvarstyti, ar tai yra kažkieno naivus tikėjimas netauriųjų metalų transmutacijos į auksą galimybe, ar nuotrupos, nuogirdos, seniai pamiršta Europos kultūros periferija, ar tik chemijos istorijos dalis, o gal ir šiuolaikinės psichologijos pradžia.

Žodis alchemija šiais laikais yra pakankamai tuščia forma. Tuo tarpu kaip kultūros reiškinys alchemija yra daug turtingesnė ir žymiai daugiau verta dėmesio, nei jo sulaukė iki šiol. Šio susitikimo tikslas - pažvelgti į ją ne vien tik iš oficialiosios, fasadinės pusės, bet ir pabandyti įžengti į tą teritoriją. Dirbtuvės su Algirdu Brukštumi - tai bendra ekspedicija ieškant, kas galėtų būti alchemija dabar. Tuo pačiu tai galimybė patirti, kad mūsų šiuolaikinis pasaulio suvokimo būdas tėra tik vienas iš daugelio ir nebūtinai pats teisingiausias.
Užsiėmimo metu bus paliestos šios temos:
– pagrindiniai alchemijos istoriniai periodai, sąvokos ir doktrinos;
– alchemija kaip pasaulio suvokimo sistema;
– Karlas Gustavas Jungas, alchemijos ir giluminės psichologijos sąsajos. Vidinė alchemija, simboliai.

Dirbtuvių metu vyks pašnekesiai, pratimai ir žaidimai, lavinantys jautrumą, savistabą, vizualizaciją bei vidinio vaizdinio išlaikymą. Gyvai stebėsime cheminius virsmus ir tai, ką jie sukelia mūsų vidiniame pasaulyje.

Dirbtuvių autorius Algirdas Brukštus dirba Vilniaus universiteto Chemijos fakultete. Šalia organinės chemijos disciplinų, vaistų kūrimo principų jis jau kelioliką metų dėsto alchemiją. Algirdas Brukštus taip pat yra baigęs Individualiosios psichologijos instituto konsultantų programą.

Kviečiame visus susidomėjusius registruotis ir dalyvauti.

Dirbtuves rengia Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga, bendradarbiaudama su organizacija “Institutio media”. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba.

http://howto-things.com/index.php?title=Algirdas_Brukštus

Leave a Comment