Antrajame tarptautiniame performatyvių paskaitų cikle „Visu kūnu“ – Kris Lemsalu ir Kyp Malone duetas

2022-12-14

Gruodžio 20 d. 19 val. „SODAS 2123“ (Vitebsko g. 23, Vilnius, aktų salė) vyks antrasis performatyvių paskaitų ciklo „Visu kūnu“ renginys, kuriame paskaitos žanro ribas tirpdys estų menininkės Kris Lemsalu bei amerikiečių menininko ir muzikos kūrėjo Kyp Malone kūrybos pristatymas.

 Kris Lemsalu drauge su Kyp Malone kuria instaliacijas ir performansus, pasitelkdami skulptūrą, keramiką, vaizdo įrašus, muziką ir garsą. Bendradarbiauti šie menininkai pradėjo dar 2017 m., kurdami kūrinį „Going Going“ performansų bienalei „Performa“ Niujorke. Kris Lemsalu kuria skulptūras, instaliacijas ir performansus, kuriuose gyvūnų karalystė susilieja su žmonija, gamta su dirbtinumu, o grožis su pasibjaurėjimu. Savo kūriniuose gyvūnų kūnus ir porcelianinius objektus ji jungia su natūraliomis medžiagomis, tokiomis kaip kailiai, oda, kriauklės, vilna ar popierius, o teatrališkos jos instaliacijos nukelia mus į fantastiškos vaizduotės pasaulį. Siekdama ištrinti ribą tarp savęs ir kūriamų objektų, menininkė savo instaliacijas taip pat naudoja kaip scenas performansams, kuriuose jos skulptūros tampa neatsiejama jos aprangos dalimi. Kyp Malone savo tarpdisciplininėje praktikoje eksperimentuoja tapybos, piešimo, video ir garso lauke, o taip pat yra žinomas kaip Brukline įsikūrusios grupės „TV On the Radio“ vokalistas ir muzikantas.

Performatyvių paskaitų cikle „Visu kūnu“ kviestinių menininkų tyrinėjimai persimaišys su baigtinių kūrinių aptarimu, kolektyvine meditacija, muzikiniais ir vaizdiniais intarpais. Spalio mėnesį į pirmąjį susitikimą kvietė prancūzų menininkas Paul Maheke bei lietuvių kūrėjas Antanas Lučiūnas, o sausio pradžioje, paskutiniajame ciklo susitikime, žiūrovų lauks portugalų menininkė Diana Policarpo bei lietuvių menininkas ir muzikos kūrėjas Gediminas Žygus.

Kris Lemsalu (g. 1985) gyvena ir kuria Brukline, Niujorke. Menininkės solo parodų bei performansų sąraše – tokios erdvės ir parodos kaip 58-oji Venecijos šiuolaikinio meno bienalė (Estijos paviljonas) (2019); Tramway, Glazgas, JK (2019); Secession, Viena (2018); Cabaret Voltaire, Ciurichas (2016);  Manifesta 11 bienalė (2016); Talino parodų rūmai (2016); Bunshitu Gallery Tokijus (2015). Nuo 2019 m. menininkė bendradarbiauja su. Drauge su Kyp Malone surengė parodas Den Frie Centre of Contemporary Art, Oesterbro, Kopenhagoje (2020); Kai meno centre, Taline (2020); KW šiuolaikinio meno institute, Berlyne (2020).

Performatyvių paskaitų ciklo kuratorė: Neringa Černiauskaitė.

Paskaitų ciklo dizainas: Domantė Nalivaikaitė.

Renginys nemokamas ir vyks anglų kalba.

Paskaitų ciklo rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė, Vokietijos federalinės užsienio reikalų ministerijos kultūros ir švietimo stabilizavimo fondo 2022 ir Vokiečių kultūros instituto.

Pagrindinis informacinis partneris – 15min.lt

Dėkojame Vilniaus performanso meno bienalei.

Renginį organizuoja SODAS 2123, Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga