KANKLES COLLAB: Honeypaw + Agota Zdanavičiūtė

2022-08-22

Tarpdisciplininio meno kūrėja Jurgita Žvinklytė 2019 m. persikėlė į Kanadą, kur susipažino su muzikantu Matti Palonen ir įkūrė grupę „Honeypaw“. Jie ką tik įrašė antrąjį albumą, o rugpjūtį pirmą kartą keliaus po Lietuvą. Rugpjūčio 31 d. jie koncertuos , „Sodas 2123“ salėje, Vilniuje bendradarbiaujant kartu su Agota Zdanavičūte.

Koncerte susijungs lietuvių tradicinių ir koncertinių kanklių skambesys pritariant suomių jouhikko instrumentu. Kūrėjai atliks kūrinius ne tik iš savo repertuaro bet ir sujungs savo muzikines patirtis išeinat užu tradicinio kankliavimo supratimo ribų.
Honeypaw apjungia lietuvių sutartines ir suomių kalevalos tradicijas, kuria muziką, atspindinčią šurmuliuojantį Toronto peizažą, jaukiai apgaubtą aplinkinių miškų. Jie groja Baltijos regiono tradiciniais instrumentais, Suomijoje žinoma kaip kantele, o Lietuvoje – kanklės. Jie taip pat groja kitais senoviniais instrumentais, įskaitant jouhikko ir cimbolais. Vienas iš išskirtinių meninių Honeypaw projektų– „tree harps“- negyvuose medžiuose instaliuojami styginiai instrumentai.
Muzikologijos žurnalas „Honeypaw“ vadina “Neįprastu, provokuojančiu ir kviečiančiu permąstyti instrumentalumo sampratą”. Žurnalas “The Wire Magazine” teigia, kad jie yra „meditatyvūs ir įtaigūs, ir puikiai dera su augančiu avangardiniu baltų neofolkloru“. Žurnalas „Kansanmusiikki Magazine“ rašo: „Mane sukrėtė iki širdies šaknų, kur susitinka meilė tradicijoms ir miškui“.
https://honeypawband.bandcamp.com/
Agota Zdanavičūtė pirmą kartą su kanklėmis ir lietuvių folkloru susidūrė vaikystėje. Vėliau kankles atrado naujai ir pasinėrė į jų magiją 2006 metais. Ji yra aktyvi grupės „Sen Svaja“ ir folkloro projekto „Laiminguo“ narė, veda individualias kanklių pamokas ir kanklių ratus. Agotos solinė karjera prasidėjo 2017 m. Jos kanklių kompozicijos persipynusios lietuviškų sutartinių, lietuvių liaudies dainų motyvais, nugramzdinančiais į pasakų pasaulio gelmę. Agota tiki, kad kankliavimas it klaidžiojimas stebuklingoje girioje besiklausant užslėptų jos garsų.
https://agotazd.bandcamp.com/
Rūgpjūčio 31 d., 19 val.
Aktų Salė, SODAS 2123
Renginys nemokamas /už auką
LTMKS veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.
Pagrindinis informacinis partneris – 15min.