Donato Jankausko (Duonio) paroda „Guotika“

2017-09-02

Rudens sezonas projektų erdvėje „Sodų 4“ prasideda menininko, Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos nario Donato Jankausko (Duonio) personaline paroda „Guotika“ – ji bus atidaryta vėlyvą rugsėjo 8–osios vakarą Vilniaus galerijų savaitgalio metu.

1932 metais rugsėjo 8 dieną buvo rasta akmens skulptūra. Šis radinys vaizduoja gyvūną, labai panašų į medžiuose gyvenančią ir žaluma mintančią būtybę. Guotikinė vaizdavimo maniera prilygsta vėlyvosios Guotikos pavyzdžiams.

Paprastai lietuvių liaudies skulptūra buvo kuriama išsimokslinusių liaudies menininkų sunkiomis feodalinio ir kapitalistinio laikotarpio sąlygomis. Liaudies meistrai įvairaus dydžio ir charakterio statulėles, žmonių vadinamas „dievukais“, dirbdavo iš medžio, o išimtiniais atvejais iškaldavo jas iš akmens. Primityviais darbo įrankiais – peiliu, kirviu, skaptuku – buvo sukuriami vertingi meno kūriniai.

Donatas Jankauskas (Duonis) (gimė 1968 m. Sedoje, gyvena ir kuria Vilniuje) – skulptorius, instaliacijų, video kūrinių autorius, aktyviai kuriantis ir dalyvaujantis parodose Lietuvoje ir svetur nuo 1992–ųjų. Pirmąją personalinę parodą „Brievikiai“ rodė Vilniaus dailės akademijos galerijoje „Akademija“ (1992), naujausia jo paroda „Dar kartą“ pristatyta „Vilnius Tech Park“ erdvėje Sapiegų parke (2017).

Atidarymas 2017 m. rugsėjo 8 d. nuo 20 val., Vilniaus galerijų savaitgalio vakarą
Paroda veikia 2017 m. rugsėjo 9–22 d.
Trečiadieniais – penktadieniais 15–19 val. arba susitarus tel. +37062689230
Vilniaus galerijų savaitgalio metu (rugsėjo 9–10 d.) paroda veiks šeštadienį ir sekmadienį 12–16 val.

Organizatorius: Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga.
Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, baras „Dėvėti“.

Projektų erdvė „Sodų 4“
Sodų g. 4, Vilnius
www.letmekoo.lt/sodu-4