Vygando Šimbelio paroda „Panorama Time”

2022-04-18

Keliauti po pasaulį su sugedusiu fotoaparatu – tai iššūkis savaime. Dėl to klajoklis surenka tik sugadintus atvaizdus ir fragmentiškus prisiminimus bei patirtis. Parodoje keliamas klausimas kaip sugedęs fotoaparatas ir brokuoti vaizdai paveikia jūsų asmeninius įspūdžius ir prisiminimus?

Ši paroda yra apie keliones ir atminties kūrimą. Kurie ir patys savaime fragmentuojasi, pasimiršta. Dalį fotografijų tiesiog ištriname. Ištrynimo momentas taip pat susijęs su atminties korekcija. O šioje parodoje menininkas parodo tuos metonimiškus prisiminimus ir istorijas.

Vygandas Šimbelis, žinomas Das Vegas menininko vardu, studijavo Vilniaus dailės akademijoje Fotografijos, animacijos ir medijų meno katedroje. Vėliau, Karališkajame technologijų institute (Stokholmas, Švedija) studijavo medijų technologijas, interaktyvųjį meną ir dizainą, 2018 m. įgijo daktaro laipsnį, disertacijos tema: „Technologijų žmogiškasis aspektas postskaitmeniniame mene”. Dirbdamas technologijų srityje, įvairiuose universitetuose ir tyrimų centruose vykdo mokslinius ir meninius tyrimus meno, dizaino ir inovacijų srityse. Dirba tyrėju ir dėstytoju, studentams dėsto interaktyvaus dizaino ir meno, šiuolaikinio meno praktikos ir meno tyrimų, filmų produkcijos, ir kūrybinius kursus.

Projektuose ir parodose menininkas dalyvauja nuo 1996 m. Autorius kuria medijų meno, meno instaliacijų, filmų, fotografijos ir audiovizualinių pasirodymų srityse. V. Šimbelio darbai eksponuoti Europos šiuolaikinio meno bienalėje „Manifesta”, Stambulo, Talino, Brazilijos, Barselonos, Niujorko, Atėnų, Monrealio ir kt. meno bienalėse bei festivaliuose; personalinėse ir grupinėse parodose: Lietuvoje, Švedijoje, Kolumbijoje, JAV, Honkonge, Malaizijoje, Pietų Korėjoje, JAE, Prancūzijoje ir kt. Šiuo metu menininkas kuria Lietuvoje ir Švedijoje.

Prospekto galerijoje (Gedimino pr. 43) nuo 2022 m. balandžio 20 d. veiks Vygando Šimbelio paroda „Panorama Time”.

Parodos pristatymas bei susitikimas su autoriumi vyks balandžio 20 d. (trečiadienį) 17.00–18.00 val.

Paroda veiks iki gegužės 21 d.

Lietuvos fotomenininkų sąjungos veiklą finansuoja Lietuvos Kultūros taryba.

Prospekto galerijos darbo laikas:
II–V: 12–18 val., VI: 12–16 val.