Emocijų biochemija

2020-02-12

„Emocijų biochemija“ 2020 m. vasario 15-18 dienomis alternatyvioje nedisciplininių tyrimų laboratorijoje AltLab, veikiančioje besikuriančiame kultūros centre SODAS 2123 (Vitebsko 21 ir 23, Vilnius), vyks kūrybinės dirbtuvės „Emocijų biochemija“. Į jas kviečiami visi besidomintys empatija ir jos moksliniu pagrindu, taip pat tarpdisciplininiais meno ir mokslo projektais.

Trijų dienų kūrybines dirbtuves ves menininkai Hege Tapio ir Mindaugas Gapševičius. Šeštadienio vakarą vyks diskusija su neurobiologe Ramune Grikšiene apie mokslinę emocijų prigimtį, o sekmadienis bus skirtas praktiniam eksperimentavimui su molekulinės biologijos profesionale Aukse Gaižauskaite. Bandydami suvokti, kas yra empatija, dalyviai kartu gilinsis į žmogaus kūne vykstančius biocheminius ir fiziologinius procesus. Kilusios idėjos bus vystomos dirbtuvių metu ir pristatytos renginio pabaigoje.

„Šiuolaikinėje visuomenėje, kuri simpatizuoja dirbtiniam intelektui, algoritmams, logikai ir analitiniams metodams, atrodo svarbu sugrįžti prie biologijos. Žmonės sutverti funkcionuoti biologiniu pagrindu – mūsų sąveika su aplinka pagrįsta grįžtamuoju ryšiu, emocinį atsaką lemia biocheminiai procesai ir atvirkščiai.“ – teigia Norvegų menininkė Hege Tapio.

_____________

Hege Tapio gimė 1973 m. Norvegijoje, šiuo metu gyvena ir kuria Stavangeryje, Norvegijoje. Nuo 2001-ųjų kūrybinėje praktikoje domisi naujomis meną, naująsias technologijas ir mokslą jungiančiomis medijomis. Tapio yra pristačiusi savo kūrybą parodose ir konferencijose Norvegijoje ir už jos ribų.

Mindaugas Gapševičius – menininkas, Vilniaus dailės akademijoje apsigynęs meno magistro laipsnį, vėliau Londono Goldsmiths’ universitete – filosofijos magistrą. Nuo 2016 dėsto Bauhauzo universitete Veimare, kur tęsia meno doktorantūros studijas. Gapševičius savo mene kvestionuoja mašinų kūrybiškumą ir neapsiriboja kūrybiškumo apraiškomis žmonijoje. www.triple-double-u.com

Auksė Gaižauskaitė – mokslininkė, baigusi genetikos bakalauro ir molekulinės biologijos magistro studijas Vilniaus universitete. Daugiau kaip ketverius metus dirbo ir stažavosi aukšto lygio mokslinius tyrimus vykdančiose laboratorijose, įsikūrusiose Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre bei „Thermo Fisher Scientific“ įmonės padalinyje Vilniuje. 2017 metais kartu su Vilnius-Lithuania iGEM komanda iškovojo pirmąją vietą prestižiniame pasauliniame sintetinės biologijos konkurse Bostone.

Ramunė Grikšienė yra Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakulteto Neurobiologijos ir biofizikos katedros docentė. Dirba psichofiziologijos srityje (EEG, ECG, EMG). Šiuo metu atlieka tyrimą apie lytinių hormonų poveikį jaunų sveikų moterų kognityviosioms funkcijoms ir emocijoms.

_____________

 

Programa:

Šeštadienis, vasario 15 d. 18:00. Atvira diskusija su Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro Neurobiologijos mokslų daktare, docente Ramune Grikšiene

Sekmadienis, vasario 16 d., visą dieną. Praktinės dirbtuvės

Pirmadienis, vasario 17 d., visą dieną. Idėjų vystymas

Antradienis, vasario 18 d., 19:00. Rezultatų pristatymas

 

Renginio vieta: Alt lab laboratorija (Vitebsko g. 23, 304 kambarys, Vilnius, „Sodas 2123“)

Data: 2020 m. vasario 15-18 d.

Jei norėtumėte dalyvauti, kviečiame registruotis el. paštu o-o@o-o.lt pridedant trumpą motyvaciją.

Organizatorius: Institutio media

Rėmėjas: Nordic Council of Ministers Partneriai: Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga ir Sintetinės biologijos organizacija „SinBio“

Daugiau informacijos:

www.o-o.lt/alt-lab/

Facebook: Alt lab (@TheAltLab)

Instagram: @altlab_

 

Foto: Merry CRISPR dirbtuvės, Bioart Society 2017, autorius Erich Berger