Arma Agharta. „Koliažas“: paroda – performansas – šokis

2016-07-27

2016 m. rugpjūčio 9 d. 21 val.

Garso menininkas–nomadas, Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos narys Arma vieną šio rugpjūčio vakarą aplankys projektų erdvę „Sodų 4“ ir visus pakvies į vieno vakaro pasirodymą–koliažą.

Naudodamas koliažo principą autorius dėlios situacijas laike, manipuliuos garsinėmis, vizualiomis ir veiksminėmis priemonėmis, bandydamas išlaikyti čia ir dabar buvimo intensyvumą. Priemonių raktažodžiai:  trumposios bangos – OKOK visuomenė – balsas – istorija – juokas – primityvas – viktorina – tarp eilučių – egregoras –  grubi materija – TV muzika – objektai – intymas – aparatai – tyla – laiminga pabaiga.

„Armos garsiniai performansai skleidžiasi plačioje teritorijoje tarp nežabotų chaotiško triukšmo proveržių, hipnotiškų psichodelinių ritualų ar dadaistinio žaidimo. Nors jo gyvai analoginėmis priemonėmis kuriamas skambesys formaliai telpa į pažįstamas lo-fi, noise skryneles, iš tiesų jis talpina savyje daug daugiau sunkiai apibrėžiamų elementų.

Stiprus Armos pasirodymų elementas yra absurdiškas humoras, įstumiantis klausytoją į infantilios pasąmonės erdvę per keistus kūno judesius, spontaniškas improvizacijas ir balsą, atsietą nuo reikšmės ir virstantį beprasmiška glosolalija.

Arma yra ir vienas daugiausiai ir plačiausiai keliaujančių Lietuvos garso menininkų. Iš šio judrumo gimsta tiek naujos įtakos, jaučiamos po kiekvieno intensyvaus turo, tiek atvirumas bendriems įvairiausios estetikos projektams su kitais improvizacinės muzikos scenos kūrėjais.“ (J. Dobriakovas)

Armantas Gečiauskas aka Arma – garso ir performanso menininkas, organizacijos Agharta įkūrėjas. Nuo 2007 atliko daugiau nei 250 performansų JAV, Kanadoje, Rusijoje, Ukrainoje ir kitose šalyse. Organizuoja eksperimentinės muzikos festivalius, renginių serijas įvairiuose Lietuvos miestuose. Daugiau apie menininką www.arma.lt

Foto: Milos Nesic

Pagrindiniai projekto rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija
Organizatorius: Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga

Projektų erdvė „Sodų 4“
Sodų g. 4, Vilnius