Atnaujinamas Vilniaus galerijų žemėlapis siūlys tematinius maršrutus Vilniečiams ir miesto svečiams

2021-12-10

LTMKS pristato meno prieinamumą ir kultūros komunikaciją skatinančios mobiliosios programėlės „_VA“ atnaujinimo iniciatyvą. Ši programėlė – tai Vilniaus galerijų žemėlapis, padėsiantis sekti visus sostinės galerijų ir ekspozicinių erdvių renginius bei leidžiantis rekomenduoti juos kitiems.

Vilniaus galerijų žemėlapis _VA – tai LTMKS sukurta platforma galerijų pažinimui ir lankymui mieste. Vilniuje veikia daugiau nei 100 galerinių bei ekspozicinių erdvių, aplikacija _VA suteikia progą joms visoms pateikti informaciją patogiai, unifikuotai ir patraukliai tiek nuolatiniam kultūros renginių lankytojui, tiek jauniausiajam mėgėjui. Tai būdas sekti kultūrinių renginių srautą ir išsaugoti mėgstamus maršrutus, sekti kitų kultūros svečių rekomendacijas.

Virtualaus Vilniaus galerijų žemėlapio tikslas – perkelti į virtualią erdvę (mobiliojo telefono aplikaciją) Vilniaus miesto galerijų ir šiuolaikinio meno erdvių įvairovę ir taip paskatinti šiuolaikinio meno pasiekiamumą bei kultūros komunikaciją.

2021-aisiais atnaujinat aplikaciją atlikta dalis būtinųjų dizaino ir programavimo darbų, parengtas ir įgyvendintas komunikacijos planas. Atlikus likusią dalį būtinųjų atnaujinimo darbų per 2022-uosius metus bus surengti galerijų integracijos mokymai, bus atliekami kiti su galerijų integracijos procesais susiję koordinaciniai darbai.

Atsinaujinusiame galerijų žemėlapyje planuojami tematiniai maršrutai, pritaikyti skirtingoms auditorijoms (senjorams, paaugliams). Tematiniuose maršrutuose bus atsižvelgiama į kiekvienos socialinės grupės specifiką ir poreikius. Galerijų žemėlapis turės ir versiją anglų kalba, tad jis bus prieinamas ne tik Vilniaus miesto svečiams, turistams, bet ir imigrantams bei tautinėms mažumoms.

 

Projektą įgyvendina Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga.

Projektą dalinai finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė.

www.letmekoo.lt