Vilniaus galerijų savaitgalio programa

2016-09-02

Rugsėjo 9-10 d.

Šiuolaikinis menas grįžta iš atostogų!

Pirmasis Vilniaus galerijų savaitgalis atlapoja sugrįžtančių po vasaros galerijų ir meno erdvių duris ir langus miestiečiams bei svečiams.

Galerijų savaitgalis Europos ir pasaulio miestuose vyksta jau ne vieną dešimtmetį ir žymi pirmąsias galerijų parodas po vasaros bei naujo meno sezono mieste atidarymą. Lietuvoje tokiu formatu jis vyksta pirmąjį kartą. Vienu metu atsiverdamos galerijos su naujomis parodomis suburia miestiečius į laikinas bendruomenes patirti ne tik atveriamų parodų ir susitikti su menininkais, bet ir geriau pažinti miestą. Galerijos yra miesto kvėpavimą ir kraujotaką žyminčios vietos, atsirandančios anksčiau nei konkretus rajonas ar kvartalas patenka į miestiečių akis. Arba atvirkščiai, jos žymi istorinius tam tikrų kvartalų ar pastatų vystymosi etapus. Taip pat jose vyksta naujų idėjų ir socialinių ryšių apykaita, ypač kai per atidarymus susiburia skirtingų sluoksnių miestiečiai ir svečiai ne tik pasižiūrėti į meną, bet ir apsikeisti naujienomis ir įspūdžiais.

Galerijų savaitgalio iniciatorius Vytautas Michelkevičius

Programa

Rugsėjo 9 d.

10:00 –20:00 – Kaspars Podnieks parodos „Užtvara“ lankymas, (AV17) galerija (Aušros vartų 17)
12:00 –20:00 – Parodų lankymas galerijose „Artifex“ (Gaono 1), „Vartai“ (Vilniaus 39), „Akademija“ (Pilies 44), Jono Meko vizualiųjų menų centre (Malūnų 8), parodų salėse „Titanikas“ (Maironio 3), Vilniaus fotografijos galerijoje (Stiklių 4/Didžioji 19)
15:00 –18:00 – Atviros menininkų „Įvairūs partneriai“ studijos (Sodų 6)
17:00 – Parodos „Šešėliai“ atidarymas, Šv. Jono gatvės galerija (Šv. Jono 11)
19:00 – Paroda-performansas „Parodyk man mano vakar“, Studium P (Pylimo 20-24); Parodos „Anachronikos“ atidarymas, Šiuolaikinio meno centras (Vokiečių 2)
20:00 – Parodos „Laiško kūnas“ atidarymas, Sodų 4 (Sodų 4)
21:00 – „Tarpdalykinio projekto ARCHMEDIALĖ monitoriai 24/7/9“ ekspozicijos pradžia, galerija „Nulinis laipsnis“ (Šv. Stepono 14)

Rugsėjo 10 d.

12:00 – Nemokama ekskursija po galerijos „Vartai“ parodas (Vilniaus 39)
12:00 – 16:00 – parodų lankymas Jono Meko vizualiųjų menų centre (Malūnų 8) ir Šv. Jono gatvės galerijoje (Šv. Jono 11)
12:00 – 17:00 – parodų lankymas galerijų „Artifex“ (Gaono 1), (AV17) (Aušros vartų 17), Vilniaus fotografijos galerijoje (Stiklių 4/Didžioji 19), parodų salėse „Titanikas“ (Maironio 3).
12:00 – 18:00 – parodų lankymas galerijoje „Akademija“ (Pilies 44),
13:00 – Diskusija „Galerijų savaitgaliai Lietuvoje: tradicijų formavimo iššūkiai ir plėtros kryptys“, „Coffice“ (Sodų 3A)
14:00 – 16:00 – Atviros LTMKS (ir kitų) menininkų studijos (Pramonės 141)
15:00 – Nemokama ekskursija po galerijos „Vartai“ parodas (Vilniaus 39)
15:00 – 18:00 – Atviros menininkų „Įvairūs partneriai“ studijos (Sodų 6)
16:00 – Kūrybinės dirbtuvės vaikams „Nulipdyk savo urlaganą“, galerija „Trivium“ (Vilkpėdės 7-105)
18:00 – Interaktyvus žaidimas „Urlagano gyvenimas“, galerija „Trivium“ (Vilkpėdės 7-105)
22:00 – Vilniaus galerijų savaitgalio uždarymas: Vygintas Orlovas „ref/inter“, Yucatan (Pylimo 2/ Islandijos 6)

Plačiau apie renginius

Menininkų studijos „Įvairūs partneriai“ (Sodų 6)
Studijos atidarytos rugsėjo 9-10 dienomis 15-18val.

Tai menininkų studijų erdvė, kurioje savo projektus pristatys esami, būsimi ir buvę „Įvairūs partneriai“ dalyviai:
Milda Dainovskytė – „Plūduriuojantis kilimėlis“ garso instaliacija;
Eglė Ruibytė Instaliacija – „4.18 m2“;
Algirdas Jakas – „Kuratorius ir menininkas“;
Sauliaus Leonavičiaus, Jurgio Bernatonio, Vidos Strasevičiūtės darbai

Daugiau apie “Įvairūs partneriai”

Šešėliai
skulptūra, grafika, objektai, garso instaliacija
Šv. Jono gatvės galerija (Šv. Jono 11)
Atidarymas 09.09 17 val.

Šiame projekte šešėliai tyrinėjami kaip socialiniai bei vidinės jausenos paribio reiškiniai. Tos situacijos, kada patyrimai, išoriškai blankiai pastebimi, o vidiniame pasaulyje – tai svarbūs išgyvenimai, lyg lūžis naujai kelionei. Pagrindiniai ieškojimai kūriniuose buvo įtakoti socialinių reiškinių, rastų objektų ir vidinio pasaulio jausenos, kurias menininkai fiksuoja, perkuria ir interpretuoja. Ne paskutinį vaidmenį čia turi ir šešėlis.

Menininkai: Artūras Rožkovas, Juozas Budzinauskas, Artūras Makštutis, Marius Skudžinskas, Vadimas Korotajevas.
Parodos kuratorius – Marius Skudžinskas.

Daugiau apie parodą

Anachronikos
Šiuolaikinio meno centras (Vokiečių 2)
Atidarymas 09.09 19 val.

Kuratorės: Ūla Tornau ir Asta Vaičiulytė
Menininkai: Chiara Camoni, Filip Cenek, Koenraad Dedobbeleer, KIWA, Mercedes Mühleisen

Atidarymo metu menininkas Koenraad Dedobbeleer atliks paskaitą-performansą „Kalba net nepriartėja prie sąmonės ištakų“.

Daugiau apie parodą

Parodyk man mano vakar
Studium P (Pylimo g. 20-24)
Atidarymas 09.09 19 val.

Per kūrybą, materialią išraišką perduodama atmintis nurodo tik tuščią galimybę, kuri iš esmės yra galima atminties teritorija/minties terpė. (Neapibrėžtos) apimties/konteksto ribose ją galima individualiai užpildyti begaliniu kiekiu interpretacijų. Atmintis ne unikali, atmintis – tik nuoroda.

Daugiau apie Studium P

Laiško kūnas
Sodų 4 (Sodų g. 4)
Atidarymas 09.09 20 val.

Ši paroda funkcionuoja kaip besišnabždantys korespondencijos užkulisiai arba dar vienas (meta)laiško kūnas. Mums įdomu, kaip tarpusavyje „susirašinėja“ menininkai, jų temos, kuratoriai, galerija, žiūrovai, skirtingi laikai ir erdvės.

Kuratoriai: Jogintė Bučinskaitė ir Jurijus Dobriakovas
Menininkai: Andrew Gryf Paterson, Arnas Anskaitis, Aurelija Maknytė, Francisco Janes, Geistė Kinčinaitytė, Vitalijus Strigunkovas, Žygimantas Augustinas

Daugiau apie parodą

Tarpdalykinio projekto ARCHMEDIALĖ monitoriai 24/7/9 ekspozicija
Nulinis laipsnis (Šv. Stepono 14)
Pradžia 09.09 21 val.

Tai architektūros ir media menų jungčių projektas, kurio metu galerijos vitrinoje bus rodomi/ eksponuojami arch+medijų menų audio ir video darbai visą parą. nuo 09.09 devynias paras.

Programoje: STRATIC space – Das Vegas projekto filmas, Dissapearent myth – architekto T.Grunskio filmas, PARAmetras projekto filmas, G.Kuginio projekto-knygos “Architektūra be architektūros” filmas ir kiti darbai.

Daugiau apie galeriją “Nulinis laipsnis”

Julijonas Urbonas
Orgazmo karuselė

Galerija „Vartai” (Vilniaus 39)
09.10 nemokamos ekskursijos po parodą 12 ir 15 val.

Pirmą kartą Lietuvoje pristatomas specialiai Barselonos šiuolaikinės kultūros centrui sukurtas gravitacinio dizaino maketas „Orgazmo karuselė“ (2015). Tai orgazmą sustiprinantis atrakcionas, įkvėptas ankstesnių menininko plėtotų projektų. Ši centrifugos principu veikianti mašina kviečia publiką imtis sekso žaidimų kintant gravitacijai.

Daugiau apie parodą

Krišs Salmanis (LV)
Eilėraščiai ir daiktai

Galerija „Vartai” (Vilniaus 39)
09.10 nemokamos ekskursijos po parodą 12 ir 15 val.

Parodoje menininkas pristato naujus ir neseniai sukurtus objektus, instaliacijas ir videodarbus, kurie sudaro įvairialypę ir žaismingą ironijos bei paradoksų ekspoziciją. Ši paroda susieja du požiūrius – vizualiai romantišką, naivų, sentimentalų, ir vizualiai redukuotą. Vis dėlto jie nesikerta, nes abiem stengiamasi suprasti ir atrasti prasmės nuotrupas trumpuose šiuolaikybės fragmentuose.

Daugiau apie parodą

Galerijų savaitgaliai Lietuvoje: tradicijų formavimo iššūkiai ir plėtros kryptys
Diskusija lietuvių kalba
Coffice (Sodų 3A)
09.10 13 val.

Lietuvos miestuose žaibiškai užsiplieskė Europoje jau gilias tradicijas turinčių galerijų savaitgalių idėja. Ar tai bandymas kooperuotis ir išgyventi meno lauke ar strategija pritraukti eilinius žmones į meno erdves? Ko reikia, kad ši idėja prigytų ir išvešėtų Lietuvoje?

Dalyviai: Vilniaus ir Kauno galerijų savaitgalio, Klaipėdos galerijų dienų organizatoriai: Andrius Pukis, Rasa Kavaliauskaitė, Skaistė Marčienė, Vytautas Michelkevičius, Lina Pranaitytė, Vaida Stepanovaitė

LTMKS [ir kitų] menininkų studijos
Pramonės 141
Studijos atviros 09.10 14-16 val.

Atvirų studijų metu bus galima pamatyti pastaruoju metu sukurtus ir vis dar kūrybinėje eigoje esančius menininkų E. Ridikaitės, E.Ulčinskaitės, R. Nemeikšio, K. Kurilionok, A. Kirvelytės, K. Grigaliūno, V. Vasiliūno bei L. Liandzbergio kūrinius bei pabendrauti su kūrėjais.

Į renginį atvykti galima nuosavu transportu arba autobusu 31 Stotis–Pavilnys–Naujoji Vilnia. Važiuoti iki galinės stotelės Naujoji Vilnia.

Raptor Contemporary
Urlagano gyvenimas

Galerija „Trivium“ (Vilkpėdės g. 7-105)
09. 10 16 val. – Kūrybinės dirbtuvės vaikams „Nulipdyk savo urlaganą“
09.10 18 val. – Interaktyvus žaidimas „Urlagano gyvenimas“

Projektas gali būti laikomas ir socialiniu-antropologiniu tyrimu, ir edukaciniu žaidimu, supažindinančiu su procesais, kurie vyko Lietuvoje pervartos epochoje, ir interaktyviu romanu, kuriame kiekvienas gali būti kūrėjas ir dalyvis – kaip mano šio projekto kūrėjai, tai ne tik šiuolaikinio meno, bet ir savo žodiškumą peržengiančios literatūros kūrinys.

Raptor Contemporary su poete Giedre Kazlauskaite, menininku Juliju Balčikoniu, vertėju Vytautu Dekšniu, Dalia Survilaite ir literatūrologe N. Butnoriūte.

Daugiau apie galeriją “Trivium”

Jono Meko video dienoraščių paroda „365 dienos“
Jono Meko vizualiųjų menų centras (Malūnų 8)

Parodoje eksponuojama dvylika (pagal mėnesius) obeliskų su nedideliais ekranais, kurių kiekviename pateikiamas atskiro mėnesio video dienoraštis. iš viso video dienoraštį sudaro 365 trumpi video filmukai.

Kuratorius: Kęstutis Šapoka

Daugiau apie Jono Meko vizualiųjų menų centrą

POSTIDĖJA IV. KARAS
Parodų salės „Titanikas“ (Maironio 3, 2a)

Tai šiuolaikinių menininkių žvilgsnis į karą kaip politinę, socialinę, humanitarinę katastrofą, akcentuojant asmeninę, performatyvią dimensiją. Analizuojamos skirtingos karo apraiškos ir vaizdiniai, lyčių vaidmenys bei jų deformacijos karo metu. Parodoje ieškoma alternatyvių konflikto sprendimo būdų, kvestionuojamos didvyriškumo, pasiaukojimo, pralaimėjimo kategorijos.

Menininkės: Jurga Barilaitė, Kristina Inčiūraitė, Aurelija Maknytė, Eglė Ridikaitė, Laisvydė Šalčiūtė, Laura Zala, Neringa Rekašiūtė, Sigita Maslauskaitė ir kt.
Kuratorė: Laima Kreivytė

Daugiau apie parodą

Mikko Waltari Plays
Galerija „Akademija“ (Pilies 44)

M. Waltari diplominį darbą sudaro keturios didelio formato fotografijos, kurias jam sukurti padėjo profesionalūs bei mėgėjai aktoriai. Kiekvienai jų prireikė kelių savaičių, kartais ir mėnesių, kad būtų įgyvendintos. Surežisuotose situacijose įsiterpia atsitiktinumų, kurie yra sąmoningai priimtini ir naudojami.Penktoji parodoje eksponuojama realaus dydžio fotografija, nepriklausanti diplominio darbo serijai, yra užfiksuota priešingai, lengva ranka, veiksme, atostogų metu Sicilijoje. Tačiau nuotraukos realybė neatrodo besiskirianti nuo likusių keturių “vaidinimų”.

Daugiau apie parodą

2 Easy Fashion
Aš esu rožių tapytojas, o jam patinka rožės. Todėl mes sutariam.

Galerija „Akademija“ (Pilies 44)

2 Easy Fashion yra dviasmenis vienetas, mėgstantis lengvumą. Tai kone medicininis patarimas: svarbiausia nepersitempti. Easy kūryba nesprendžia transcendentinių klausimų ar kompleksiškų problemų, bet (jej jau taip norime) vien pačiu savo buvimu gali juos iškelti. Juk, pripažinkime, nieko nėra sunkiau nei atsipalaiduoti: tam reikia jogos,vaistų kvėpavimo pratimų. Daugeliui jūsų atsipalaidavimas yra didžiulė problema, kurią išspręsti galima tik mėtant pieštuką į popieriaus lapą.

Daugiau apie parodą

Monika Drożyńska (PL)
Kwas

Galerija „Artifex“ (Gaono 1)

Paroda nagrinėja, kaip kuriamos nacionalinės tapatybės. Atspirties tašku menininkė pasirinko Lenkijos visuomenę ir priešiškai nusiteikusias mažumas, kurios kelia grėsmę tautos vienybei. Paroda narplioja daugiasluoksnį, sudėtingą ir nuolat kintantį nacionalinio tapatumo reiškinį.

Daugiau apie parodą

Kaspars Podnieks (LV)
Užtvara

(AV17) galerija (Aušros vartų 17)

Paroda pristatys įvairių medijų (fotografijos, vaizdo įrašai bei intaliacijos) ekspoziciją, kurioje sukurtas nenutrūkstantis naratyvas privers kiekvieną įsiklausyti į savo kultūrinę patirtį ir permąstyti jį supančios kasdienybės struktūrą. Kūriniai kalbės apie visa apimančius procesus ir jų cikliškumą. Apie nuolat atsinaujinančius, judančius ir kintančius ryšius, kurie gamtoje veikia nepriekaištingai lyg laikrodžio mechanizmas, tačiau socialinėje aplinkoje stringa ir nesugeba perlaužti žmogaus susikurtų „užtvarų“.

Daugiau apie parodą

Justina Christauskaitė
Anūkai, rūbai, seneliai – pasakojimai apie kartas, madą ir istoriją

Vilniaus fotografijos galerija
(Stiklių 4, patogesnis įėjimas iš Didžiosios 19)

Šis jautrus projektas gali būti suprantamas kaip pasakojimas apie kartų tęstinumą, socialinių sluoksnių panoramą, gatvės madą. Šios fotografijos – proga apmąstyti rūbo svarbą, mados kaitą, o kartais tiesiog nustebti išvydus netikėtai įdomų derinį.

Daugiau apie parodą

Vilniaus galerijų savaitgalio uždarymas
Vygintas Orlovas
Audiovizualinis performansas „ref/inter“

Yucatan (Pylimo 2/ Islandijos 6 )
09.10 22 val.

Vygintas Orlovas (ref/inter) surengs audiovizualinį performansą: lauko įrašus, įvairių dažnių ir tipų garsus pavers vaizdu, projektuojamu ekrane. Tokias ir panašias medijų transformacijas atlikėjas tyrinėja studijuodamas VDA doktorantūroje.

Daugiau apie performansą

Vilniaus galerijų savaitgalio organizatorius: Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga (www.letmekoo.lt)

Koordinatorė: Rasa Kavaliauskaitė, rasa@letmekoo.lt

Projektas dalinai remiamas Lietuvos kultūros tarybos ir Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos, Vilniaus miesto savivaldybės.

Rėmėjai: JCDecaux, Coffice, baras „Dėvėti“, restoranas „Yucatan“.

Žymos:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,