Naujos LTMKS narės

2023-03-27

Džiaugiamės, jog Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga auga ir ją papildė dvi naujos narės – Vaiva Grainytė ir Aistė Marija Stankevičūtė!

Daugiau apie nares:

Vaiva Grainytė – rašytoja, poetė, dramaturgė, veikianti ir tarpdisciplininėse meno praktikose. Jos knygos – esė knyga „Pekino dienoraščiai“ (2012) ir poezijos rinktinė „Gorilos archyvai“ (2019) – nominuotos „Metų knygos“ rinkimuose ir įtrauktos į kūrybingiausių knygų dvyliktuką. 2022 m. pasirodė dvikalbis koliažinis romanas „Rožės ir bulvės/Roses and Potatoes“ (vertėja į anglų k. – Karla Gruodis). Rašytoja – 6 tarptautinius apdovanojimus Europoje pelniusios operos „Geros dienos!“ (2013) libreto autorė, o antroji kartu su menininkėmis Rugile Bardžiukaite ir Lina Lapelyte sukurta opera-performansas „Saulė ir jūra“ 2019 m. Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje apdovanota „Auksiniu liūtu“. Abu kūriniai aktyviai gastroliuoja ir yra rodyti svarbiausiuose teatro, šiuolaikinio meno festivaliuose bei kontekstuose Europoje, JAV, Australijoje, Pietų Amerikoje bei Azijoje.

Aistė Marija Stankevičiūtė – vizuali menininkė ir rašytoja. 2020-aisiais ji į Šiuolaikinio meno centro Šiaurinę salę paleido juodas pasaulio paviršius narstančias Skrajas. Jos išsilydžiusiose stiklo balose Saulė Širdyje (2021) atsispindėjo moliuskų ir parodų lankytojų akys. Video kūrinyje Raumens Akmuo (2021) sportuojančius kūnus apsivijo blizgančios formos, kol fone grojo specialiai šiam ritualui sukurta daina. Šiuo metu Aistė Marija rašo tekstus bei parodų apžvalgas šiuolaikinio meno dienraščiams internete artnews.lt ir echogonewrong.com, o meninę praktiką vysto megzdama objektus ir pokalbius.